444 60 74
Kışın Deniz Tatili Olur mu Diyenler, Thalasso ile Tanışmanın Tam Zamanı!
Kışın Deniz Tatili Olur mu Diyenler, Thalasso ile Tanışmanın Tam Zamanı!

Deniz tatilinin bizim gibi 4 mevsimi yaşayan bir coğrafyada yılın 12 ayı da yapılabilir olması fikri kulağınıza nasıl geliyor? Üç tarafımız denizlerle çevrili olsa da deniz ile ilişkimizin sadece yaz ayları ile sınırlı olmasını sorguluyorsanız, thalasso terapi ile tanışmanın tam zamanı!

Sıcacık deniz suyu yağmuru altında masaj, vücudunuzu rahatlatacak jakuzi özelliği ile ısıtılmış tuzlu su havuzlarında yüzme keyfi, hem sağlık hem de güzellik getiren yosun ya da çamur bakımları ve daha fazlası…

Tam da soğuk havalar ve stresin yoğun olduğu bu aylarda, ihtiyacınız olan rahatlama ve zindeliği size getirecek olan thalasso terapi ile tanışmak için en doğru zaman! Didim'de bu yıl hizmete giren Didim Beach Elegans Thalosso, Didimde farklı turizm anlayışını benimsemiş olan Didim Beach hayata geçirdiği Elegans Thalosso​ Didim'de, size deniz suyu ile yarattığı huzurlu dünyanın kapılarını aralıyor.

Bu muhteşem terapi deneyimimi sizinle paylaşmadan önce thalasso neymiş, ne değilmiş merak edenler için biraz bilgi vermekte fayda var.

Thalasso Terapi Nedir?

Deniz suyu, tıpkı vücudumuzda olduğu gibi mineraller ve faydalı elementler içeriyor; bakır, magnezyum, iyot, çinko, kalsiyum, potasyum, sodyum… Saymakla bitmez. Thalasso terapi vücudun bu mineral ve elementlerle beslenip, yenilenmesini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor. “Terapiye ne gerek var, her yaz denize giriyorum” gibi bir düşünce geçebilir aklınızdan. Thalasso terapinin önemi de bu noktada ortaya çıkıyor. Denizin içeriğinde bulunan tüm faydalı minerallerin ve elementlerin vücuda nüfuz edebilmesi ve etkileşime geçebilmesi için suyun 33-35 derece sıcaklığa sahip olması gerekiyor. Thalasso terapi de ısıtılmış deniz suyu ile yapılan bir tedavi. Terapide sadece deniz suyu değil; ısıtılmış yosun, ısıtılmış çamur, deniz tuzu gibi yardımcılar da kullanılıyor.

Benim için yeni olsa da tıpkı spa ve termal kültürü gibi deniz suyunun şifalı etkisi de Antik çağlardan beri biliniyor aslında. Deniz suyu modern tıptan önceki dönemlerde, eski Yunan ve Roma medeniyetlerinde tümörlerden cilt problemlerine kadar pek çok hastalığın tedavisinde kullanılıyormuş. İlk thalasso merkezi 1800’lü yılların sonunda Fransa’da açılıyor. İlk modern tahalasso merkezi ise 1964 yılında geçirdiği bir kaza sonrası thalasso terapi yöntemi ile iyileşen Fransız bisikletçi Louisan Bobet tarafından Fransa’da kuruluyor.

Didim Beach Thalasso

Thalasso terapide farklı masaj uygulamaları ile sıcak deniz suyu havuzları kullanılıyor.

Fransa’dan Didim'e…

Thalasso merkezlerinin en önemli özelliği deniz kıyısında kurulmuş olmaları. Böylece taşınma işlemi ile deniz suyu faydalı özelliğini kaybetmeden doğrudan denizden çekilip, filtrelenip kullanılabiliyor. Son yıllarda dünyada popülerliği artmaya başlayan thalasso terapi bizim için henüz çok yeni bir keşif diyebiliriz. Didim Otelleri arasından modern ve konforlu atmosferi ile sıyrılan Didim Beach Elegans Thalosso, Ege kıyısındaki Mavi Bayraklı Altınkum Sahillindeki konumunu thalasso merkezi ile en iyi şekilde değerlendirmiş. Didim Beach hayata geçirdiği uluslararası standartlardaki thalasso merkezi ile Didim'de tatil tercihini sadece yaz ile sınırlandırmadan, yılın 12 ayı geçerli kılmış. Thalasso uygulamaları, güzellik, bakım ve masaj uygulamaları, hamam ve saunası, sıcak deniz suyu havuzları ile Didim Beach Elegans Thalosso bu terapi yöntemini Türkiye’de orijinal haliyle deneyimleyebileceğiniz adresler arasında öne çıkıyor.

0 Yorum

× Bilgi! Henüz Yorum yazılmamış.İlk yorum bırakan sen ol..!

Yorum Bırakın

Aşağıdaki formun tüm alanlarını doldurunuz ve bize bu yazı hakkında ne düşündüğünü bildiriniz.